advertise

لنت ترمز چیست؟

لنت ترمز ماشین چیست؟

لنت ترمز دلیلی است که خودروی شما قادر به توقف است. هنگامی که روی پدال ترمز را فشار می دهید، لنت های ترمز بر روی یک دیسک فلزی یا درام که خودرو را متوقف می کند اصطکاک ایجاد می کند. مجموعه حمید پارت که یکی از بهترین فروشگاه لنت ترمز در اصفهان می باشد به بررسی کامل لنت ترمز پرداخته است. با ما در ادامه برای بررسی این موضوع همراه باشید.
به دلیل اصطکاک، لنت های ترمز به مرور زمان فرسوده می شوند. با این حال، مدت زمان پوشیدن لنت ها به نحوه رانندگی شما بستگی دارد. شخصی که به طور مکرر در مناطق پرترافیک رانندگی می کند ممکن است متوجه شود که لنت ترمزش سریعتر از کسی که کمتر و یا در مناطق روستایی تر رانندگی می کند، فرسوده می شود. دفترچه راهنمای مالک خودروی شما نگهداری معمول توصیه شده را فهرست می ‌کند که ممکن است شامل بازرسی ترمز باشد. اما به عنوان یک قاعده کلی، از مکانیک خود می خواهید که هر بار که لاستیک ها را می چرخانید نگاهی به لنت های ترمز بیاندازد. این به مکانیک اجازه می دهد تا ضخامت و وضعیت لنت های ترمز و سایر سخت افزارهای ترمز را به صورت بصری بررسی کند.


لنت ترمز چیست | حمید پارت

چیزی که توصیه نمی ‌کنیم این است که هفته‌ ها یا ماه‌ ها پس از ظهور اولین علائم هشدار منتظر تعویض لنت‌ های ترمز باشید، یا اینکه ترمز هایی که به درستی کار می ‌کنند چیزی کمتر از اولویت اصلی را در نظر بگیرید. از نظر ایمنی، آنها از موتور مهمتر هستند.
به هر حال، یک موتور ضعیف می تواند منجر به خرابی موتور شود. اما اگر ترمز های نامناسب شما بیش از آنچه که باید متوقف می شوند یا بدتر از آن خراب می شوند، نتیجه می تواند تهدید کننده زندگی باشد. برای هر صاحب وسیله نقلیه ای مهم است که ماشین خود را به طور منظم سرویس کند. این کمک می کند تا مطمئن شوید که تمام اجزای خودرو شما به درستی کار می کنند. یکی از مواردی که یک بخش خدمات هنگام آوردن ماشین خود بررسی می کند، وضعیت ترمز ها است. فرسوده بودن لنت و کفشک ترمز نه تنها می تواند به خودروی شما آسیب برساند بلکه می تواند بسیار خطرناک نیز باشد.


لنت ترمز کفشکی چیست؟

وضعیت لنت ترمز و کفش ترمز خودرو گاهی اوقات توسط بسیاری از صاحبان خودرو فراموش می شود. با این حال، اگر لنت ترمز شما بیش از حد فرسوده شود، می تواند باعث از کار افتادن کل سیستم ترمز شما شود که می تواند خطرناک باشد و در دراز مدت هزینه زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. تعویض منظم لنت ترمز و کفشک ترمز سریع و کم هزینه است.
اگر مطمئن نیستید که لنت ترمز و کفش ترمز شما در وضعیت خوبی هستند، چند راه وجود دارد که می توانید به دنبال علائم هشدار دهنده باشید. لنت ترمز در خودرو هایی که دارای ترمز دیسکی هستند یافت می شود. این لنت از یک قطعه فلزی صاف تشکیل شده است که با مواد ضخیم پوشانده شده است. هنگامی که راننده ترمز ها را فشار می دهد، لنت ترمز به ترمز دیسکی فشار داده می شود و به طور فزاینده ای باعث اصطکاک می شود تا زمانی که خودرو کاملاً متوقف شود.
کفشک های ترمز در داخل ترمز های درام یافت می شوند. هنگامی که ترمز های درام درگیر هستند، کفشک ترمز به بالا و پایین درام فشار داده می شود تا چرخش متوقف شود. این امکان وجود دارد که خودرو هم ترمز دیسکی و هم ترمز درام داشته باشد. ترمز های درام معمولاً در محور عقب قرار دارند و معمولاً به عنوان ترمز دستی نیز استفاده می شوند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.